Strona Główna arrow Aktualności
Aktualności
Koszenie trawy na parkingach
SM "Na Skarpie" informuje, że w dniu 04.08.2020r.  na parkingach monitorowanych zostanie przeprowadzone  koszenie trawy. Prosimy o przesunięcie pojazdów.


Informacja
Wznowienie wykonywania odczytów podzielników kosztów ogrzewania
i przeglądów instalacji gazowych oraz wentylacji.

Uwaga Mieszkańcy!
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie” w Toruniu informuje, że od dnia 01.08.2020 r. wznawia zawieszone w miesiącu marcu odczyty podzielników kosztów ogrzewania  oraz  przeglądy budowlane , w tym : instalacji gazowych,  instalacji elektrycznych  oraz przewodów wentylacyjnych.
Czytaj całość...
Informacja o ogłoszonych przetargach
 1. Przetarg na wykonanie malowania ścian elewacji wiat śmietnikowych – termin składania ofert do dnia 7.07.2020r.
 2. Przetarg na wykonanie wymiany legalizacyjnej wodomierzy na wodomierze z odczytem radiowym – termin składania ofert do dnia 9.07.2020r.
 3. Przetarg na wykonanie przeglądów pięcioletnich obiektów budowlanych – termin składania ofert do dnia 14.07.2020r.
 4. Przetarg na wykonanie wymiany bramofonów z analogowych na cyfrowe – termin składania ofert do dnia 16.07.2020r.
 5. Przetarg na wykonanie montażu lamp LED w klatkach schodowych– termin składania ofert do dnia 21.07.2020r.

Zakres prac określa specyfikacja istotnych warunków zamówienia do pobrania ze strony internetowej Spółdzielni w zakładce „Przetargi”.
Montaż klimatyzatorów
"Globalne ocieplenie będzie postępować szybciej, niż sądzimy…" głoszą niektórzy naukowcy.
W  związku z licznymi zapytaniami  oraz wnioskami mieszkańców,  na wniosek Zarządu,  Rada Nadzorcza SM "Na Skarpie",   w dniu 25.06.2020 r. podjęła Uchwałę nr 3/2020 dotyczącą  regulaminu  określającego   zasady montażu klimatyzatorów w lokalach mieszkalnych i użytkowych budynków zarządzanych przez SM "Na Skarpie" w Toruniu.

Niezbędne szczegóły tj.  rodzaj  klimatyzatorów czy sposób ich montażu na posadzce  loggii  lub balkonów, opisane zostały w regulaminie. Do regulaminu zostały załączone także  wzór wniosku oraz wzór  pisemnej zgody  mieszkańców lokali zlokalizowanych w sąsiedztwie .

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zasad montażu klimatyzatorów w Menu głównym, PRAWO, zakładka Regulaminy
Informacja o ogłoszonych przetargach

 1. Przetarg na wykonanie remontu toalety damskiej w klubie Zodiak w pawilonie przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego 6 – termin składania ofert do dnia 17.06.2020r.
 2. Przetarg na zakup i dostawę grzejników dla lokali użytkowych w pawilonie Maciej przy ul. Konstytucji 3 Maja 10 – termin składania ofert do dnia 18.06.2020r.
 3. Przetarg na wykonanie dostawy wraz z montażem wiaty śmietnikowej oraz demontażu wiaty istniejącej – termin składania ofert do dnia 23.06.2020r.
 4. Przetarg na wykonanie kompleksowego docieplenia stropodachów w budynkach mieszkalnych – termin składania ofert do dnia 25.06.2020r.
 5. Przetarg na wykonanie malowania elewacji budynku mieszkalnego przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego 20 – termin składania ofert do dnia 30.06.2020r.
 6. Przetarg na wykonanie malowania elewacji budynku mieszkalnego przy ul. Szosa Lubicka 150 – termin składania ofert do dnia 2.07.2020r.
 7. Przetarg na wykonanie malowania ścian elewacji wiat śmietnikowych – termin składania ofert do dnia 7.07.2020r.
 8. Przetarg na wykonanie wymiany legalizacyjnej wodomierzy na wodomierze z odczytem radiowym – termin składania ofert do dnia 9.07.2020r.
 9. Przetarg na wykonanie przeglądów pięcioletnich obiektów budowlanych – termin składania ofert do dnia 14.07.2020r.

Zakres prac określa specyfikacja istotnych warunków zamówienia do pobrania ze strony internetowej Spółdzielni w zakładce „Przetargi”.
"Osiedle w kwiatach 2020 r."
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Skarpie” organizuje konkurs na najładniej zagospodarowany i utrzymany ogródek przyklatkowy „oczko” oraz balkon.

Kryteria oceny:

1.    Wrażenia estetyczne ze szczególnym uwzględnieniem ukwiecenia.
2.    Pomysłowość i inwencja własna użytkowników.
3.    Dbałość o utrzymanie ogródka lub balkonu (podlewanie, odchwaszczanie oraz  walka ze szkodnikami i chorobami roślin).
4.    Zabezpieczenie roślin na okres jesienno-zimowy.

Zgłoszenia uczestników przyjmuje telefonicznie lub pisemnie Administracja Osiedla ul. Kard. St. Wyszyńskiego 6
tel.: (56)648-69-50 do 30.06.2020 r.

                                                                                          Zapraszamy do udziału.
Dystrybucja maseczek dla mieszkańców została zakończona
Informujemy, że w dniach od 17 kwietnia  do 7 maja  bieżącego roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Skarpie” dostarczyła wszystkim mieszkańcom naszego osiedla  maseczki ochronne przekazane przez Gminę Miasta Toruń.  Maseczki dostarczyli  gospodarze domów poprzez wrzucenie do skrzynek w ilości odpowiadającej  liczbie osób zgłoszonych do zamieszkiwania w Spółdzielni. Przypominamy, że  maseczki są wielorazowego użytku – można je prać i prasować, do każdej dołączona jest instrukcja.


Częściowe wyłączenie oświetlenia na osiedlu
Informujemy, że zgodnie z decyzją Gminy Miasta Toruń Energa Oświetlenie Sp. z o.o.  z dniem 8 maja 2020r.  wyłączy 1/3 lamp oświetlających miasto Toruń. Wobec powyższego zostaną częściowo wyłączone także lampy oświetlające nasze osiedle „Na Skarpie”. Decyzja podyktowana jest oszczędnościami, jakie poczyniły władze miasta w dobie pandemii, aby uzyskać zmniejszenie poboru prądu do oświetlenia miasta.

Ponadto wyjaśniamy, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Skarpie”  już wcześniej zablokowała możliwość włączenia oświetlenia  terenów rekreacyjnych ( boiska sportowe, place zabaw i siłownie ) , które zostały wyłączone z użytkowania.
Apel w sprawie kanalizacji
Szanowni Mieszkańcy,
w związku ze zwiększeniem występowania zatorów w instalacji  kanalizacji sanitarnej w budynkach mieszkalnych, uprzejmie prosimy o niewrzucanie do toalet  środków higieny osobistej. W szczególności w instalacji firmy zajmujące się utrzymaniem znajdują : chusteczki nawilżające, rękawiczki i chusteczki jednorazowe, środki higieniczne i opatrunkowe, szpatułki kosmetyczne, waciki, bandaże, patyczki do uszu itp.

Aktualnie z uwagi na obostrzenia związane z koronowirusem więcej obywateli  przebywa przez całą dobę w mieszkaniach, co powoduje zwiększenie częstotliwości zatorów. Mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców,  jaki i osób wykonujących w/w prace,  prosimy o poważne podejście do apelu ponieważ usuwanie zatorów w mieszkaniach będzie  utrudnione lub wręcz niemożliwe.
Ogłoszenie
Z uwagi na zagrożenie zarażenia KORONAWIRUSEM Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Skarpie” wstrzymuje do odwołania, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców,  kontrole stanu technicznego obiektów budowlanych w tym : przeglądów  wewnętrznej instalacji gazowej,  instalacji elektrycznej czy przewodów wentylacyjnych.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 68
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Na Skarpie"